KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15249477
nr 1524 9477
Ronald de Wolfe
(f. 1920), Storbritannien
Oljemålning, Signerad, daterad 1949, Roslags ytterskär. Olja på duk, 21x32 cm, yttermått inklusive ram: 29x40 cm
Ronald de Wolfe, född i London 1920, målare, tecknare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 27 februari 2023
kl 20:28:26
100 kr
150 kr
400 kr
800 kr
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
Ronald de Wolfe
Läs mer om Ronald de Wolfe